2008

Nový (Z)boží 2008

(organizační spolupráce) 

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, Praha 1 

3. 10. - 14. 11. 2008) 

Kurátor výstavy: Lenka Žižková

Grafický design výstavy a katalogu: Lukáš Kijonka a Michal Krůl, Studio Kolektiv

Produkce a propagace: Dita Hálová a Viera Postníková

Zveme Vás na výstavu prací ze soutěže Národní cena za studentský design.

Výstava soutěže Národní cena za studentský design, která potrvá až do 14. 11. 2008 se ne nadarmo jmenuje Nový (z)boží! Vystihuje to, co v sobě studenti skrývají. O architekturu výstavy se postarali čerství absolventi VŠUP Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Místo konání

Dům Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, Praha 1,

Kontakt: 224 225 001

Výsledky soutěže Národní cena za studentský design 2008

Národní cena za studentský design 2008

www.designcabinet.cz/vysledky-souteze

www.youtube.com/watch?v=w6Gjik9WVlY&feature=youtu.be

16. Letní keramická plastika

(organizační spolupráce) 

Středočeské muzeum, Roztoky u Prahy

21. 6. - 30. 9. 2008)

Kurátoři výstavy: Václav Gatarik, Milan Hlaveš, Petr Lada

Grafický design: Štěpán Malovec

Příznivci výtvarného umění si již za poslední roky zvykli, že na konci června se vždy mohou setkat s novou kolekcí exteriérových keramických objektů na výstavě Letní keramická plastika. Již potřetí za sebou se tato akce koná v parku kolem tvrze v Roztokách u Prahy. 16. Letní keramickou plastiku pořádá stejnojmenné občanské sdružení ve spolupráci se Středočeským muzeem, které roztocký park spravuje. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Středočeského kraje pan Petr Bendl a Uměleckoprůmyslové museum. (Ukázky z minulého ročníku UPM představuje na své zahradě v centru Prahy, která je veřejnosti přístupna o Muzejní noci, vernisážích atd.) Výstava v Roztokách je volně přístupná všem návštěvníkům. Pokud se zde rozhodnou strávit pěkný den, mohou navštívit také další zajímavé muzejní výstavy a stálé expozice. Vernisáž 16. Letní keramické plastiky se koná v sobotu 21. června od 16:00 hodin. Připraven je hudební program, v němž vystoupí Kapela Snoo a Trombónový kvartet Síla.

Letos svá názorově rozmanitá díla vystavují: Jana Bébarová, Marek Dias, Karel Dvořák, Václav Dyntar, Petr Fidrich, Martina Fotrová, Václav Gatarik, Lyubomir Jordanov Ivanov, Anna Klimešová, prof. Jan Koblasa, Petr Lada, Helena Ladová - Lišková, Iva Ouhrabková, Naděžda Potůčková, Barbora Pšenčíková, Šárka Radová, Zdena Saletová, Helena Samohelová, Jaroslav Šafr, prof. Václav Šerák, Lubomír Šilar, Markéta Škopková, Rolf Simon Weidner z Německa, Dalibor Worm a jako čestný host profesor AVU Jan Hendrych.

Grund International Contest, výstava z výsledků soutěže firmy Grund a.s., Nadace pro stavebnictví a architekturu, Praha 

(organizační spolupráce, kurátor výstavy)

Kurátor výstavy: Dita Hálová

Produkce soutěže: Dita Hálová a fy Grund

Velkoryse koncipovaná soutěž pro všechny kreativní tvůrce, designéry, architekty a studenty vypsaná českou rodinnou firmou Grund a.s. znamená v dnešní ekonomické situaci jasný impuls pro firmy i tvůrce o důležitosti inovací a designu pro úspěšnost na českých a mezinárodních trzích. Společnost Grund a.s. vyrábí a distribuuje své koupelnové předložky a doplňky po celém světě. Řadí se tak k nejúspěšnějším domácím firmám. Dlouhodobě sází na spolupráci s renomovanými českými a zahraničními designéry. Je jí jen ke cti, že vypsala i velkorysou soutěž pro tvůrce z Česka, Slovenska, Itálie a Německa. Členové komise Luigi Colani a Alessandro Mendini společně s majitelem firmy Jiřím Grundem a za Design Cabinet CZ Lenkou Žižkovou a Ditou Hálovu.

www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/legenda-luigi-colani-v-praze

www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/colani-rozdaval-oceneni

Architektonické řešení scény: H3T architekti, Štěpán Řehoř a Vít Šimek

www.h3t.cz 

Architektonické řešení prezentace na veletrhu Heimtextil: Studio Artcore, Štěpán Kuklík

www.artcore.cz 

www.designcabinet.cz/doporucujeme?cat=kontakty-grund-international-design-contest

www.grunddesigncontest.com/cs/

Krajina / vycházka / landscape 

AMARANT volné výtvarné sdružení (absolventi VŠUP a FUD UJEP)

(kurátor výstavy s Lukášem Urbancem)

Kostel Sv. Václava, Lomnice nad Lužnicí 

28. 9. - 10. 12. 2008) 

V kostele sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí se bude konat skupinová výstava "Krajina / vycházka / landscape", které se účastní Linda Čihařová (absolventka ateliéru Intermediální konfrontace) a Dita Hálová (studentka oboru Dějiny a teorie designu a nových médií). 

Vernisáž proběhne v neděli 28. 10. v 18 hodin.

Kurátoři: Dita Hálová, Lukáš Urbanec 

Vystavujicí:

Linda Čihařová / Petr Ficaj / Dita Hálová / Helena Hošková / Vojtěch Hrubant / Marta Pavlíková / Richard Rameš / Sutrisno Prianggodo / Martina Vilímová

V kostele Sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí představí svou tvorbu na téma Krajina- Vycházka v různých médiích volná výtvarná skupina Amarant a její příznivci. Většina členů prošla různými ateliéry Fakulty užitého umění a designu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, dnes Fakulty umění a designu. Nyní některé spojuje studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

V Ústí nad Labem žijící autorka Marta Pavlíková (1978), absolventka Ateliéru Fotografie FUUD UJEP zaznamenává s citlivou imaginací krajinu, stromoví na fotografiích čtvercového formátu. Především dominují v cyklu "Severní Terasa" světelné a barevné proměny v čase spojené místem vzniku, s městskou čtvrtí. Další absolvent ateliéru Fotografie FUUD UJEP Richard Rameš ( 1977) přímo až dokumentární formou zobrazuje na velkoformátových fotografií pole a mrčena s hejny ptáků . Připomíná tak neutěšenost historie Šlukovského výběžku Severních Čechách.Vypovídá zároveň o kulturní krajině a jejích opeřených obyvatelích .

Konceptuální přístup v tvorbě spojuje Petra Ficaje (1980), absolventa Ateliéru Přírodní materiály, s krajinou primárně. Jeho meditativní pohled na noční krajinu v pěti minimalistických, bílých reliéfech, jak zaznamenávají jednotlivé názvy: "Schovanný měsíc", "Mrak v údolí", "Tři oblaka", "Strom", "Hvězdy", se zaměřuje na elementární děje přírody.

Právě probíhající práce na polích. Strniště, stohy a balíky slámy. Základní rysy podzimní krajiny v přírodní barevnosti přenáší do papírových reliéfů " V okolí "pomocí strojového šití Dita Hálová (1975), absolventka Ateliéru Textilní tvorba FUUD UJEP.

Její bývalí žák Vojtěch Hrubant ( 1990), dnes student VŠVH Praha, oboru Propagační výtvarnictví v drobných malbách " Na vycházce" s technickou jistotou malíře krajin 19.století přináší výpověď o stavebních zásazích uplynulých dekád do zemědělské krajiny v okolí rodných Malovid.

Textilní krajiny Martiny Vilímové ( 1977), absolventky Ateliéru Textilní tvorba a studentky Ateliéru Vizuální design FUD UJEP, prostoupené mlžnou atmosférou světlého rastru na tmavém pozadí, kladou důraz na rostlinný detail.

Krajina. Krajina s polem, ale "Rýže". V manipulovaných digitálních fotografiích Helena Hošková, absolventka Ateliéru Textilní tvorba FUUD UJEP, žijící druhým rokem v Indonésii na ostrově Jáva, prolíná různá vegetační období růstu. Cyklus pěstování rýže opakující se třikrát během jednoho roku napomáhá měnit pohled středoevropana nejen na zažité agrotechnické lhůty.

Její spolužák Sutrismo Prianggodo (1980)se snaží pod lupou pohlédnout do duše, na krajinu Ústecka a přiblížit se tak vzpomínkám v manipulovaných fotografiích "Snídaně pro mou lásku ".

Sérií fotografických digitálních obrazů Linda Čihařová (1982), čerstvá absolventka ateliéru Konceptuální a intermediální tvorby VŠUP Praha, nichž uvažuje a vizualizuje, jak asi mohla získat tvary hmota, ze které vznikl vesmír, země a následně i my? Kresby kombinuje s fotografiemi a prolíná tak reálný svět se světem svých vizí mající pro autorku symbolický význam.

Na výstavě se schází tvorba umělců mladší, střední generace s otevřeným pohledem na krajinu, jako na stále aktuální téma umělecké tvorby. Společný je jim zájem přírodu a ekologii . V komorním prostředí kaple sv. Václava se tak snaží navázat na vlastní kořeny v krajině, krajině střední Evropy.

28.8. 2008 , V Lomnici nad Lužnicí

Úvodní slovo k výstavě, Dita Hálová

Mistery of beauty!, spolupráce na každoročních mezinárodních přehlídkách, Handkeho občanské sdružení, Augustiniánský klášter, Moravský Šternberk 

(kurátor výstavy) 

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et.

Consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.

Sem patří váš nadpis

Sem vložte podnadpis